hirdetés

Fizess elő
a magazinra!
Alkoss
velünk!

OTTHON DEKOR DIY CSALÁD ÚJRAHASZNOSÍTÁS EGÉSZSÉG GASZTRO AMIGURUMI INSPIRÁCIÓ ALKOTÓINK

6 jó érv, miért fogyassz fermentált ételeket

A fermentáció során a táplálékban található baktériumok a cukrokat savakká alakítják át, és kutatások bizonyítják, hogy ez a folyamat jótékony hatással van az egészségünkre. Az utóbbi néhány évben tudományos forradalom következett be az emésztőrendszerünkben élő bakteriális „mikrobiom” tanulmányozását illetően. Ha kellő mennyiségű „jó baktériumunk” van, az sokféleképpen támogathatja egészségünket.

Jobb emésztés

A fermentált élelmiszerekben lévő cukor és keményítő egy része lebomlik, így könnyebben emészthetővé válik, amely csökkenti a puffadást, a gázképződést és a gyomorégést.

Erős immunitás

Döbbenetes, de immunrendszerünk 70-80 százaléka a tápcsatornában található. A fermentált élelmiszerek fogyasztása támogatja a természetes védelmi vonalként szerepet játszó bélnyálkahártyát, amely robusztusabbá teszi az immunrendszert. A savanyú káposztához használt káposzta glükozinolátokat tartalmaz, amelyekről laboratóriumi tanulmányok kimutatták, hogy rákellenes aktivitással rendelkeznek. Ezek a vegyületek főzéssel és pasztőrözéssel megsemmisülnek, a fermentálás során viszont megmaradnak.

Alacsonyabb cukorbevitel

A fermentálás csökkenti az ételben található cukor mennyiségét, mivel a benne lévő baktériumok azt maguk is tápláléknak tekintik. Gyakorlatilag megeszik helyetted a cukrot!

Értékes tápanyagok

A fermentálásnak köszönhetően jobban elérhetővé válnak a vitaminok és az ásványi anyagok. Különösen igaz ez a B-vitaminok és a K-vitamin esetén, amelyek képződését a fermentáció nagymértékben támogatja.

Hangulatjavító hatás

Tanulmányok igazolták, hogy a bélrendszer és az agy között kapcsolat van. Beleinket neuronok hálózata szövi át, amely befolyásolja érzelmeinket és érzéseinket. A szerotonin – a „boldogsághormonként” is emlegetett neurotranszmitter – túlnyomórészt a bélben termelődik, és mivel a kutatások szerint a probiotikus hatású baktériumok hozzájárulnak a bél egészségéhez, egyúttal a kedvünket is rózsásabbá tehetik.

girl-ga7262d2c4_1280.jpg

Viszlát, mérgek!

Fermentálás révén megszabadulhatunk néhány olyan természetesen előforduló vegyülettől, amely akadályozza a tápanyagok felszívódását. Például a hüvelyesekben és magvakban található fitinsavtól, amely megköti a vasat és a cinket, így megfoszt bennünket ezektől az értékes nyomelemektől.

A cikk még nem ért véget. A folytatáshoz lapozz!
következő oldal »



hirdetés


Legnépszerűbb témák


hirdetés


hirdetés


EZT IS Ajánljuk












OTTHON DEKOR
NAPPALI KONYHA KERT GYEREKSZOBA
DIY
ÉKSZEREK KIEGÉSZÍTŐK RUHÁK BEAUTY
CSALÁD
GYEREKEKKEL GYEREKEKNEK
ÚJRAHASZNOSÍTÁS
ELŐTTE-UTÁNA MENTSD MEG A FÖLDET!
EGÉSZSÉG GASZTRO
LEVESEK, ELŐÉTELEK FŐÉTELEK DESSZERTEK MENTES RECEPTEK
AMIGURUMI
ÖTLETEK TI KÜLDTÉTEK
INSPIRÁCIÓ
TAVASZ NYÁR ŐSZ TÉL TI KÜLDTÉTEK ÚJDONSÁGOK Sztárokkal alkottunk
ALKOTÓINK
Berky Alexandra Kubinyi Szilvia Kurdi Gabi Szebeni Gál Vera Vesztl Fanni Farkasvölgyi Orsi Rácz Anikó Sebestyén Éva Csorba Anita
WEBSHOP