hirdetés

Fizess elő
a magazinra!
Alkoss
velünk!

OTTHON DEKOR DIY CSALÁD ÚJRAHASZNOSÍTÁS EGÉSZSÉG GASZTRO AMIGURUMI INSPIRÁCIÓ ALKOTÓINK

Mi mehet a Komposztra? Minden, ami fenntartható!

A fenntarthatósági kérdések néha beláthatatlanul szövevényes témának tűnhetnek, érthető módon: valójában az életünk minden területét átszövő problémákról van szó. Rengeteg olyan jelenség és folyamat van, amit érdemes megismernünk ahhoz, hogy komplex képet kaphassunk arról, hogyan is tudunk fenntarthatóan élni. Ebben segít Nagy Réka, azaz Ökoanyu Komposzt című podcastja a WMN-en.

Nem vagyunk egyformák, így az is eltérő, hogy ki milyen irányból tud kapcsolódni a témához, mi lesz az a terület vagy hívószó, ami abba az irányba tereli, hogy elkezdje beépíteni az életébe a fenntarthatóság szempontját. És habár a téma elsőre hatalmas falatnak tűnik, de ahogyan egy tortát is úgy jó, ha szeletenként eszünk meg, a fenntartható életre való törekvésben is segít, ha lépésről lépésre haladunk.

A WMN magazin Komposzt című podcastjében Ökoanyu meghívott vendégeivel arra próbál lehetséges megoldásokat mutatni, hogy hogyan tehetjük fenntarthatóbbá a mindennapjainkat, és olyan szempontjait is kielemi a fenntarthatóságnak, amikről talán kevesebbet hallani.

Az adásokban egy-egy témát járnak körül fenntarthatósági szempontból. Az első évad nyitóepizódjában Nagy Réka vendége Kump Edina környezetkutató, a zero waste-mozgalom egyik hazai szószólója, akivel azt járják körül, hogy kinek hogyan érdemes rálépni arra az útra, aminek a vége, hogy lehetőleg semennyi szemetet se termeljünk. 

oko.jpg

A további adásokban Ökoanyu és vendégei többek között azt is körül járják, hogy hogyan tudunk nem csak a pénztárcánkon, de a bolygón is segíteni azzal, ha adományboltokban vásárolunk például karácsonyi ajándékot ahelyett, hogy valami újat vennénk. És egy marketingszakemberrel lerántják a leplet a cégek greenwashing-technikáiról is, azaz arról, amikor a vállalatok fenntarthatónak állítják be azokat a termékeiket, amik korántsem azok. Nemutolsó sorban pedig Takács-Sánta Andrással, az ELTE Humánökológia mesterszakának igazgatójával arról is beszélgetnek az évadzáró epizód keretében, hogy miért nem jelenthetjük ki, hogy a klímaválság elleni harcot elveszítettük.

Az nemrég indult második évad a lassítás értékeit bemutató adással kezdődött, amiben Réka a Slow Budapest alapító igazgatójával arról beszélgetnek, hogy hogyan fonódik össze a fenntarthatóság és a lassúbb életvitel.
Persze az adás szereplői nem álszentek, a beszélgetés során az is többször elhangzik, hogy törekedni tudunk a „lassulásra” és lehet, hogy nem tudjuk minden pillanatban megvalósítani – de ez nem baj, a lényeg a látásmód elsajátítása és a törekvés, hogy e szerint éljük az életünket.

A későbbi adásokban pedig szó lesz még arról, hogy hogyan lehet egy vállalkozás zöld és fenntartható, hogy mi az, hogy zöldszínház, lehet-e, és ha igen, hogyan fenntarthatóvá tenni a háziállattartást, és hogy milyen módszerek vannak arra, hogy a rohanó életünkből kicsit kiszakadva újra felfedezzük a természetet, hogy kapcsolódni tudjunk hozz, és ne csak látogatói, hanem részei legyünk az erdőnek. 

A Komposzt nem is lehetne aktuálisabb: a klímaválság már nem dörömböl az ajtónkon, hanem páros lábbal berúgta azt. Nagy Réka, azaz Ökoanyu podcastjában pedig erről a mindannyiunkat érintő, fontos témáról beszélget vendégeivel közérthetően. Hallgassátok a Komposztot minden szombaton reggel 9-kor a wmn.hu oldalán! (x)



hirdetés


Legnépszerűbb témák


hirdetés


ÚJRAHASZNOSÍTÁS


hirdetés


EZT IS Ajánljuk












OTTHON DEKOR
NAPPALI KONYHA KERT GYEREKSZOBA
DIY
ÉKSZEREK KIEGÉSZÍTŐK RUHÁK BEAUTY
CSALÁD
GYEREKEKKEL GYEREKEKNEK
ÚJRAHASZNOSÍTÁS
ELŐTTE-UTÁNA MENTSD MEG A FÖLDET!
EGÉSZSÉG GASZTRO
LEVESEK, ELŐÉTELEK FŐÉTELEK DESSZERTEK MENTES RECEPTEK
AMIGURUMI
ÖTLETEK TI KÜLDTÉTEK
INSPIRÁCIÓ
TAVASZ NYÁR ŐSZ TÉL TI KÜLDTÉTEK ÚJDONSÁGOK Sztárokkal alkottunk
ALKOTÓINK
Berky Alexandra Kubinyi Szilvia Kurdi Gabi Szebeni Gál Vera Vesztl Fanni Farkasvölgyi Orsi Rácz Anikó Sebestyén Éva Csorba Anita
WEBSHOP